Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Adam Nawrocki i Mariola Nawrocka S.C.
Oglądasz teraz : Aktualnośći Maj miesiącem bezpiecznego motocyklisty – 11 przykazań, by jeździło się lepiej

Maj miesiącem bezpiecznego motocyklisty – 11 przykazań, by jeździło się lepiej

Niektórzy z Was zapewne wiedzą, że maj ogłoszono światowym miesiącem bezpiecznego motocyklisty. W Polsce sprawa jest prosta – mało który motocyklista jeździ, gdy łatwiej przesiąść się na ponton lub motorówkę...


Natomiast jeśli pogoda pozwoli Wam już dosiąść swoich jednośladów, warto, byście pamiętali o kilku podstawowych zasadach, które podniosą poziom Waszego bezpieczeństwa na motocyklu. Dzięki krótkiemu filmikowi instruktażowemu, nakręconemu przez Nelsona i Michaela Nuñezów i Rosemarie Lennon, przypomnicie sobie 11 "przykazań", o których należy pamiętać, zanim wyjedzie się na ulicę. Wśród nich znajdziecie kwestie tak oczywiste, jak założenie kasku czy odzieży ochronnej z odblaskami, ostrożna jazda na zakrętach i równie ostrożne stosowanie hamulców, uważne pokonywanie skrzyżowań i mijanie, pamięć o zachowaniu odstępu, unikanie jazdy w deszczu, ale też te mniej oczywiste dla niektórych użytkowników motocykli i skuterów, jak np. obowiązkowe prawo jazdy kategorii A czy pamiętanie, by nie jeździć po spożyciu alkoholu.

Na pewno warto polecić tę produkcję początkującym motocyklistom. Nie ma co liczyć na ostrożność innych użytkowników dróg – najlepiej liczyć wyłącznie na siebie.